• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Aktualności
Tekst jednolity ustawy o transporcie drogowym PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:35

SPFT informuje, że w dniu 19 listopada 2012 roku ukazało się obwieszczenie Marszałka RP w sprawie opublikowania nowego tekstu jednolitego ustawy o transporcie drogowym. Mizerna jakość tworzenia norm prawnych uwidacznia się także w kolejnych zmianach ustawowych - jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż w ciągu 11 lat funkcjonowania ustawy, zmian jej zapisów poczyniono ponad 1000 razy (w odniesieniu do poszczególnych artykułów).

Więcej…
 
Po konferencji SPFT PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 listopada 2012 22:21

W dniu 24 listopada 2012 roku odbyła się pierwsza konferencja SPFT związana z aktualnymi problemami w transporcie drogowym. Udział wzięło niemal 80 przedstawicieli przewoźników z całego zachodniopomorskiego. W skrócie w trakcie konferencji:

Więcej…
 
SPFT partnerem Rüger Polska - Ubezpieczenia licencyjne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2012 21:16

Z dniem 18 listopada 2012 roku SPFT podpisało umowę współpracy z Rüger Polska sp. z o.o., ubezpieczycielem który jako jeden z nielicznych ma swojej ofercie ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej przewoźnika, tj. zabezpieczenia finansowego niezbędnego do uzyskania licencji na podstawie Rozporządzenia 1071/2009. W drodze negocjacji udało się nam ostatecznie ustalić bardzo korzystne stawki ubezpieczeniowe dla Członków SPFT. Po szczegóły zapraszamy do naszego biura.

 
Włochy - opony zimowe i łańcuchy już obowiązkowe PDF Drukuj Email
niedziela, 18 listopada 2012 00:00

Z dniem 15 Listopada na wielu autostradach i drogach głównych Italii obowiązek wprowadzono obowiązek posiadania opon zimowych lub/i łańcuchy śniegowych. Zasady te obowiązują najczęściej do 15 kwietnia, jednak w Umbrii i Sycylii obowiązek ten wchodzi w życie 1 Grudnia i kończy 31 Marca roku następnego. Naruszenie powyższych zasad skończyć się może grzywną w wysokości od 80 do 318 euro. Obowiązek ten dotyczy nie tylko dróg północnych (nr 22 Brenner, A4 Wenecja-Triest, określone odcinki A1 Mediolan-Neapol), ale także niektórych odcinków południowych (między innymi A3 Salerno-Reggio Calabria i A25 Rzym-Pescara).

Więcej…
 
Nowe ustawy i rozporządzenia - Listopad 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2012 14:36

Uprzejmie informujemy, że w ostatnim czasie weszły w życie istotne normy prawne, których treść poniżej. Nowe normy dotyczą: rozporządzenia w sprawie warunków technicznych i niezbędnego wyposażenia, podatku od środków transportu, wykazu dróg o nacisku do 10 ton oraz 8 ton na oś .

Więcej…
 
Sprawozdanie ze spotkania z Ministerstwem i GDDKiA PDF Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2012 13:57

W dniu 8 listopada 2012 roku SPFT uczestniczyło w konsultacjach społecznych związanych z elektronicznym systemem poboru opłat Viatoll. W spotkaniu uczestniczyły niemal wszystkie najważniejsze Stowarzyszenia zrzeszające przewoźników. W spotkaniu udział wziął także wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz oraz przedstawiciele Ministerstwa, GDDKiA, GiTD oraz operatora dróg płatnych Kapsch. Przedstawiciele Ministestwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziło, że system poboru opłat nie zawsze funkcjonuje prawidłowo. Przekazano informację, że z dokumentacji GITD wynika, iż od początku działania systemu stwierdzono 1134 wadliwie działające urządzenia Viabox. GDDKiA zapewniła, że działanie systemu na bieżąco podlega modernizacji i kontroli, a także są wprowadzane nowe procedury nadzorcze w celu osiągnięcia jakości i pewności przyjętej w podobnych systemach w innych krajach. Obecni przedstawiciele Stowarzyszeń wyrazili jednoznaczne stanowisko, iż ustawa o drogach publicznych w zakresie regulacji opłat elektronicznych powinna zostać niezwłocznie znowelizowana, w szczególności w celu ograniczenia drastycznych i nieproporcjonalnie wysokich kar pieniężnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 24