Aktualności
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
Aktualności
Odpowiedź RPO na naszą interwencję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 czerwca 2013 12:36

W dniu 28 maja, po przeszło trzy miesięcznym okresie oczekiwania do Stowarzyszenia wpłynęła odpowiedź na interwencję u Rzecznika Spraw Obywatelskich. Nasza interwencja dotyczyła zbyt szerokiego zakresu danych osobowych, jakie należy podać w celu wskazania sprawcy wykroczenia.

Rzecznik Praw Obywatelskich na podstawie zgłoszenia problemu wystosował pismo do ministra Sławomira Nowaka, który odpowiada bezpośrednio za całą sytuację. Jednocześnie w odpowiedzi zaznaczono nam, że wiele środowisk zwracało ministerstwu uwagę na niezgodne z prawem działanie organów kontrolnych.  Tym samym wszystkim zainteresowanym sprawą pozostało dalsze oczekiwanie na decyzję ministra.

Szczegóły sprawy dostępne są w zakładce nasze interwencje.

 
Szkolenie z zakresu księgowości i podatku VAT w przedsiebiorstwie transportowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 maja 2013 08:29

Zapraszamy Państwa na darmowe szkolenie dotyczące księgowości w przedsiębiorstwie transportowym, które przeprowadzi Pani Anna Tomczyk z ATM CONSULTING. Większość z Państwa miała już okazję spotkać się z Panią Anną podczas, krótkiego wykładu odbywającego się na jednym z walnych zgromadzeń Stowarzyszenia. W planie szkolenia m.in.

 • Wybór właściwej formy ewidencji gospodarcze w przedsiębiorstwie transportowym;
 • Zmiana formy prowadzenia przedsiębiorstwa na spółkę z o. o. – wady oraz zalety;
 • Koszty i ich klasyfikacja w przedsiębiorstwie transportowym;
 • Podatki a delegacje;
 • Opodatkowanie transportu – podatek dochodowy;
 • VAT w transporcie - jak poradzić sobie z fiskusem.

Szkolenie będzie przygotowane specjalnie pod właścicieli i kadrę zarządzającą przedsiębiorstw transportowych. Po szkoleniu zostanie przewidziany czas na sesję pytań. Wszyscy pracownicy będą mogli otrzymać stosowne zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Termin zgłoszeń do 14 czerwca, ilość miejsc ograniczona do 20!
W szkoleniu mogą brać udział przedsiębiorcy, pracownicy oraz księgowi.

Do wyboru dwa terminy: 22 i 28 czerwca, szkolenie odbędzie się w dniu, w którym zgłosi się więcej zainteresowanych.

W celu zapisania się na kurs prosimy o skorzystanie z interaktywnego formularza.

 

Poprawiony: środa, 22 maja 2013 10:03
 
Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym - czyli kolejne nieprzemyślane zmiany PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2013 21:56

W dniu 5 kwietnia 2013 roku Prezydentowi RP przekazano najnowszą zmianę do ustawy o transporcie drogowym. Pomimo faktu, iż nad ustawą procedowano niemalże rok, a ogólny czas na jej wprowadzenie biegł już od momentu opublikowania rozporządzeń pakietu transportowego (rok 2009), jak zwykle wprowadzono w życie akt prawny, zawierający dużą liczbę niedociągnięć, a w niektórych miejscach wręcz merytorycznych błędów. Oto kilka najważniejszych:

Więcej…
 
Ważna zmiana ustawy o transporcie drogowym PDF Drukuj Email
wtorek, 16 kwietnia 2013 00:11

W dniu 5 kwietnia 2013 roku przekazano Prezydentowi do podpisu wyczekiwaną od niemal 2 lat nowelizację ustawy o transporcie drogowym, która dostosowuje polski system prawa transportowego do norm unijnych, a w szczególności do przepisów pakietu transportowego wg rozporządzeń 1071-1073/2009. Ponadto dokonano ciekawej zmiany do ustawy o czasie pracy kierowców. Do najważniejszych zmian należą:

Więcej…
 
SPFT skarży GITD do GIODO PDF Drukuj Email
czwartek, 21 marca 2013 22:31

W związku z faktem, że wg opinii Stowarzyszenia Polskie Forum Transportu organ GITD nieprawnie gromadzi dane osobowe właścicieli pojazdów, którymi popełniono naruszenie w postaci nieuiszczenia opłaty Viatoll, oraz z uwagi na brak reakcji Rzecznika Praw Obywatelskich w tym zakresie, Zarząd SPFT postanowił złożyć do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych wniosek o kontrolę GITD w tym zakresie. Poniżej pełna treść wniosku Zarządu SPFT. Zapraszamy do lektury.

Pismo Zarządu SPFT.004.03.2013.SP

 
Kontrole drogowe w Czechach PDF Drukuj Email
piątek, 15 marca 2013 23:54

[ARTYKUŁ CARGO MORAVA] KONTROLE DROGOWE W REPUBLICE CZESKIEJ CZĘSTO KOŃCZĄ SIĘ PRZEGRANYM POSTĘPOWANIEM ADMINISTRACYJNYM.Według dostępnych informacji, w ostatnich latach, Policja Republiki Czeskiej, podczas kontroli przestrzegania przepisów w zakresie transportu towarów (przede wszystkim zasad stosowania rozporządzenia 561/2006), zatrzymuje wyraźnie większą ilość pojazdów, w porównaniu do lat ubiegłych. W skali roku są to dziesiątki tysięcy kontroli, przy czym ilość kontroli w stosunku do kierowców zagranicznych wzrosła o kilkadziesiąt procent. Dochodzi również do wzrostu powiadomień o wykroczeniach, kierowanych do organów administracyjnych. Dokonując wyboru kary za wykroczenie wobec kierowcy zagranicznego, policja czeska coraz częściej stosuje narzędzie kaucji, co w praktyce oznacza zatrzymanie pojazdu do czasu uregulowania opłaty w postępowaniu administracyjnym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 25