Aktualności
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
Aktualności
Służba Celno - Skarbowa robi co chce ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

... z błogosławieństwem Ministra Finansów. Stowarzyszenie PFT w dniu 7 grudnia 2017 roku złożyło do MF wniosek o wszczęcie postępowania kontrolnego w odniesieniu do Lubuskiego Urzędu Celno – Skarbowego. W ocenie SPFT organ działa na szkodę polskich przewoźników w związku z wadliwą wykładnią przepisów art. 13 ust.7 i art. 15 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przekazu towarów (Dz.U. poz. 708), a także błędnym stosowaniem wymogów określonych art. 15 ust. 9 tejże ustawy, a także art. 210 § 1 pkt. 6, art. 210 § 4 ustawy - Ordynacja podatkowa (Dz.U.201 z 2017 roku) ( w szczególności w odniesieniu do przedsiębiorstw transportowych wykonujących przewozy drogowe towarów objętych i nie objętych systemem monitorowania) co skutkuje narażeniem przedsiębiorców transportowych na wielotysięczne straty finansowe. Działania LUCS skutkują ponadto znacznym obniżeniem rentowności polskich przedsiębiorstw transportowych i negatywnie wpływają na ich konkurencyjność na rynkach zagranicznych.


 

Więcej…
 
Od lipca 2018 Toll Collect na drogach federalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 1 lipca 2018 roku opłata drogowa od samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dmc powyżej 7,5 tony będzie obowiązywała także na wszystkich drogach federalnych. Obecnie opłaty pobierane są wyłącznie na ok. 15 tysiącach kilometrów autostrad i niewielkiej ilości dróg federalnych. Zakres dróg płatnych w Niemczech zwiększy się zatem o ok. 40 tysięcy kilometrów. Objęcie dróg federalnych opłatą wynika z konieczności zapewnienia źródła finansowania modernizacji sieci dróg oraz budowy nowoczesnej, bezpiecznej i funkcjonalnej infrastruktury.

Podmioty, których pojazdy są wyposażone w odpowiednie urządzenia pokładowe (OBU) nie muszą podejmować jakichkolwiek dodatkowych działań - ich urządzenia automatycznie będą przystosowane do poboru opłat na rozszerzonej sieci dróg.

Więcej…
 
Od dzisiaj pojazdy z odpadami oznaczone PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 24 stycznia 2018 roku wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 7 października 2018 roku w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz.U. 1742 z 2016 roku). Rozporządzenie zawiera szereg warunków dotyczących przewozu towarów niebezpiecznych w transporcie drogowym, w tym sposób oznakowania pojazdów. Najważniejsze warunki wynikające z rozporządzenia:

 

 • nie obejmuje ono odpadów stanowiących towary niebezpieczne w rozumieniu ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych,
 • różne rodzaje odpadów nie mogą się mieszać w trakcie transportu,
 • transport odpadów w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie się odpadów poza środek transportu, poprzez np. wyciek, wysypywanie lub pylenie,
 • odpady w pojemnikach lub workach mają być zabezpieczone przed przemieszczeniem lub przewracaniem,
 • podczas transportu należy posiadać jeden z dokumentów: karta przekazania odpadów, faktura sprzedaży odpadów, podstawowa charakterystyka odpadów, dokument dotyczący transgranicznego przemieszczania odpadów itp.
Więcej…
 
Nieznaczna zmiana SvEV nie wpłynie na wynagrodzenie MiLOG PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 1 stycznia 2018 roku rozliczając wynagrodzenie minimalne dla kierowców podróżujących do Niemiec należy uwzględnić nowe stawki na wyżywienie i zakwaterowanie, zgodnie z przepisami rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie zabezpieczenia społecznego (SvEV) z dnia 7 grudnia 2017 roku (BGBI I, str. 3906). Nowe stawki kształtują się następująco:

(a) wyżywienie: 246 Euro miesięcznie (8,20 Euro dziennie) - wzrost o 5 Euro miesięcznie,

(b) zakwaterowanie: 226 Euro miesięcznie (7,53 Euro dziennie) - wzrost o 3 Euro miesięcznie.

Powyższa podwyżka będzie miała w rzeczywistości ledwo zauważalny wpływ na wzrost wynagrodzeń kierowców z tytułu pracy na terytorium Niemiec. Nowe stawki jednak należy uwzględnić w rozliczeniach sporządzanych do celów ewentualnej kontroli przez niemiecki urząd celny.

 
Podwyżka płacy minimalnej we Francji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązują nowe, nieznacznie zwiększone stawki wynagrodzenia minimalnego we Francji. Ogólna płaca minimalna została podniesiona do kwoty 9,88 Euro za godzinę, zaś wynagrodzenie dla wykwalifikowanych kierowców ciężkich pojazdów pozostaje na tym samym poziomie, tj. 10,06 Euro za godzinę. Zmieniony poziom wynagrodzenia obowiązuje w odniesieniu do pracy świadczonej od 1 stycznia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16