• An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Aktualności
Austria – od Wielkanocy ciężarówki nie pojadą lewym pasem PDF Drukuj Email

Z początkiem stycznia austriacka rada ministrów przyjęła projekt ustawy przewidującej całkowity zakaz jazdy pojazdami powyżej 7,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej. Zakaz będzie wprowadzony wyłącznie na 3 i 4 pasmowych drogach ekspresowych i autostradach. Konieczność wprowadzenia zakazu jest argumentowana dużą ilością wypadków związanych z najechaniem na tył z uwagi na znaczną różnicę prędkości pojazdów osobowych i ciężarowych. W Austrii na 2178 km autostrad, jednak tylko 700 km ma trzy pasy, a 40 km – 4. Jeżeli austriacki parlament wyrazi zgodę na wejście w życie nowych przepisów, będą one obowiązywały od Wielkanocy.

 
Nowy rok, nowe obowiązki dla firm transportowych PDF Drukuj Email

Przypominamy, że wraz z rozpoczęciem roku przychodzi czas na określone obowiązki sprawozdawcze:

  1. Do 28 lutego - Sprawozdanie ADR,
  2. Do 31 marca - Rozliczenie i opłata podatku środowiskowego (za zużyte paliwo itp.),
Więcej…
 
Kontrola drogowa - Czechy - podstawowe zasady PDF Drukuj Email

Procedury kontrolne realizowane przez czeskie organy kontroli drogowej zasadniczo są podobne do uregulowań polskich - inne są jednak zasady odwoławcze i to powoduje, że często przewoźnicy polscy odwołując się od nałożonych kar, uchybiając obowiązującym terminom, z góry są skazani na porażkę. Poniżej przedstawiono zatem kilka złotych zasad, które mogą pomóc w odzyskaniu choćby części nałożonej kary (kaucji):


Więcej…
 
Przewóz odpadów w Niemczech - przypominamy zasady PDF Drukuj Email

SPFT przypomina, że w dniu 01.06.2012 r. weszła w Niemczech w życie ustawa cyrkulacji gospodarczej (KrWG). Realizacja przewozu drogowego odpadów bezpiecznych przeznaczonych do recyklingu (np. makulatury, odpadów metalowych) wymaga od przewoźnika zgłoszenia tej działalności własciwemu urzędowi przed rozpoczęciem świadczenia usług na terenie Niemiec. Zgłoszenie przewozowe dotyczy wykonywania transportu wewnatrz niemiec (kabotaż) i transgranicznego przewozu odpadów, czyli przewóz gdzie Niemcy są krajem początkowym, docelowym bądź tranzytowym.


Więcej…
 
Zakazy ruchu - Niemcy 2014 PDF Drukuj Email

W związku ze zbliżającym się Nowym Rokiem 2014 poniżej przedstawiamy rozkład zakazów ruchu u naszego zachodniego sąsiada. Przypominamy, że zgodnie z niemieckim kodeksem drogowym naruszenie zakazów ruchu skutkuje nałożeniem kary w wysokości wynagrodzenia jakie otrzymał przewoźnik za realizację przewozu z naruszeniem przepisów.

(kliknij aby powiększyć tabelkę)

Zakazy obowiązują kierowców pojazdów Ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony, a także kierujących pojazdem ciężarowym wraz z przyczepą niezależnie od dmc. Jeżeli samochód osobowy ze względów podatkowych jest zarejestrowany jako pojazd ciężarowy (popularna kratka), to w okresie obowiązywania zakazów ruchu taki pojazd z przyczepą nie może poruszać się po drogach objętych zakazem ruchu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16